Csepel-Szigetszentmiklós Kavicsbánya Tavak

Magántulajdonú vízterületének
2021. évi Helyi Horgászrendje

Tisztelt Tulajdonosok, Horgásztársak!

1 A horgászengedély a személyi igazolvány és az Állami Horgászjegy együttes felmutatásával érvényes. A horgászatra jogosító okmányokat a horgász, a horgászat ideje alatt köteles magánál tartani.

2. A vízterületen horgászni horgászati napon 04:00 órától 22:00-ig megengedett. Kivétel a munkaszüneti napokat megelőző éjszakától az utolsó munkaszüneti napot megelőző éjszakáig terjedő időszak, mivel a Tórendnek megfelelően ez idő alatt 24:00 óráig engedélyezett a horgászat.
Nyári időszámítás szerinti horgászat: június 1-től augusztus 31-ig naponta 04:00 órától 24:00 óráig engedélyezett.
Gyermek horgász 06:00 órától 22:00 óráig horgászat, kizárólag felnőtt horgász felügyelete mellett.
Sötétedés után kötelező a horgászhely jól látható megvilágítása.
3. Tilos foglalt helyet a vízen, vagy a parton akár rendszeres etetésre, akár más címen létesíteni, fenntartani és megjelölni.
4. Nádfal bontása környezetvédelmi okokból tilos.
5. Darabszám, méretszám korlátozások:
Darabszám korlátozás: felnőtt teljes árú területi engedéllyel ponty napi 2 db, heti 4 db; Amurból heti 2 db; ragadozó halakból (fogassüllő, csuka, balin, sügér, harcsa) naponta legfeljebb 1 darab, heti 2 db
Egyéb keszegfélék, felnőtt és gyermek területi engedéllyel napi 3 kg, 20 kg/hét.
Méretszám korlátozás:  Amur legalább  50 cm, max 60 cm,  Ponty legalább 30 cm, Fogassüllő: 35 cm, Csuka 40 cm, Balin 40 cm. Sügér 15 cm. Harcsa 60 cm.
Törpeharcsa visszadobása szigorúan tilos!
Nem fogható: Rákok, kövirág, korszájúak,
Nem fogható: kecsege, széles kárász, vágó durbincs
6. A méretkorlátozás alá eső halat a kifogás után – ha a horgász azonnal vissza nem engedi – a horgászat folytatása előtt be kell vezetni a fogási naplóba. Az egyéb hal súlya a horgászat befejezésével kerülhet a fogási naplóba. A visszaengedésre nem kerülő halat a horgászat befejezéséig a horgászhelyen kell tartani. Csalifogó háló használata tilos.
7. Csónakból történő horgászat tilos, csak a parthoz rögzített csónakból történő horgászat engedélyezett, ez esetben mentőmellény használata kötelező. A horgászat befejeztével a csónakrögzítő karók eltávolítása kötelező. Robbanómotor használata tilos! Kizárólag a halőr részére engedélyezett a robbanómotor használata. A tavakon történt balesetekért az Egyesület felelősséget nem vállal.
8. Horgászni csak tiszta, szemétmentes helyen szabad. Amennyiben a kiérkező horgász a horgászni kívánt területen papírt, szemetet talál a horgászat megkezdése előtt azt köteles összeszedni és a horgászat befejeztével a horgász szemetet nem hagyhat maga után, azt köteles magával vinni.
9. Az egyesületek által meghirdetett, aktuális telepítések napján, és másnapján (összesen 2 nap) horgászati tilalom lép életbe. A léki horgászat megengedett, a horgász saját felelősségével
10. Az etetett helyek jelölése az Egyesület által engedélyezett, amely csak bukó csőbójával lehetséges, a horgászhellyel szemben, merőlegesen az eredeti, egyenes partvonallal. Az öblök és a kiszögellések esetében is az eredeti, egyenes partvonal a mérvadó!
11. A fentiek be nem tartása a Horgászengedély bevonásával járhat!
12. Egyebekben az Országos Horgászrend előírásai érvényesek!